Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Larissa
Login to see prices| SKU | SB-3145 |
| UPC/Barcode | 8906119746339 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 11 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Laser
Login to see prices| SKU | SB-3109 |
| UPC/Barcode | 8906119745998 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 11 W x 2 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with partition and 1 zip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Latona
Login to see prices| SKU | SB-3117 |
| UPC/Barcode | 8906119746070 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 11.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Luminous Luxe
Login to see prices| SKU | SB-7112 |
| UPC/Barcode | 8906119749316 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Lyra
Login to see prices| SKU | SB-3114 |
| UPC/Barcode | 8906119746049 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 8 H x 11 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure, 1 zip pocket at front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Majestic Midnight
Login to see prices| SKU | SB-7110 |
| UPC/Barcode | 8906119749293 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Manatee
Login to see prices| SKU | SB-3102 |
| UPC/Barcode | 8906119745929 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mandarin
Login to see prices| SKU | SB-3125 |
| UPC/Barcode | 8906119746148 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mellow Mirage
Login to see prices| SKU | SB-7138 |
| UPC/Barcode | 8906119749576 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Metallic Mirage
Login to see prices| SKU | SB-7040 |
| UPC/Barcode | 8906119748593 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10″ W x 11″ H x 2″ D |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Midnight Glamour
Login to see prices| SKU | SB-7072 |
| UPC/Barcode | 8906119748913 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Midnight Sapphire
Login to see prices| SKU | SB-7052 |
| UPC/Barcode | 8906119748715 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10″ W x 11″ H x 2″ D |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Midnight Serenade
Login to see prices| SKU | SB-7108 |
| UPC/Barcode | 8906119749279 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Minerva
Login to see prices| SKU | SB-3116 |
| UPC/Barcode | 8906119746063 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 11.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Miranda
Login to see prices| SKU | SB-3146 |
| UPC/Barcode | 8906119746346 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 11.5 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with bucklec closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...