Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Monochrome Maven
Login to see prices| SKU | SB-7001 |
| UPC/Barcode | 8906119748203 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 12.5″ W x 12″ H x 5.5″ D |
| Utility (Outside) | Dual Zippered concealed carry pockets at back, Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Monochrome Mesa
Login to see prices| SKU | SB-7032 |
| UPC/Barcode | 8906119748517 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10″ W x 11″ H x 2″ D |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Monochrome Mirage
Login to see prices| SKU | SB-7003 |
| UPC/Barcode | 8906119748227 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 12.5″ W x 12″ H x 5.5″ D |
| Utility (Outside) | Dual Zippered concealed carry pockets at back, Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Mosaic Melody
Login to see prices| SKU | SB-7099 |
| UPC/Barcode | 8906119749187 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Natural Spark
Login to see prices| SKU | SB-7114 |
| UPC/Barcode | 8906119749330 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
SB-3318 Safar
Login to see prices| SKU | SB-3318 |
| UPC/Barcode | 8906119746834 |
| Material | Full Grain Leather |
| Size (in inches) | 5.5 H x 9.5 W x 6 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front & 1 zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | Open compartment with 1 zip pocket , Hanging hook & 2 holders. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Nature
Login to see prices| SKU | SB-3216 |
| UPC/Barcode | 8906119746636 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 13.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Neutral Bliss
Login to see prices| SKU | SB-7056 |
| UPC/Barcode | 8906119748753 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10″ W x 11″ H x 2″ D |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Neutral Nostalgia
Login to see prices| SKU | SB-7144 |
| UPC/Barcode | 8906119749637 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
SB-3319 Nicobar
Login to see prices| SKU | SB-3319 |
| UPC/Barcode | 8906119746841 |
| Material | Full Grain Leather |
| Size (in inches) | 3.5 H x 8.5 W x 4.5 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-3320 Nomad
Login to see prices| SKU | SB-3320 |
| UPC/Barcode | 8906119746858 |
| Material | Full Grain Leather |
| Size (in inches) | 3.5 H x 8.5 W x 4.5 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Norma
Login to see prices| SKU | SB-3122 |
| UPC/Barcode | 8906119746117 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 11 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-3321 Muris
Login to see prices| SKU | SB-3321 |
| UPC/Barcode | 8906119746865 |
| Material | Full Grain Leather |
| Size (in inches) | 3.5 H x 8.5 W x 4.5 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Nova
Login to see prices| SKU | SB-3137 |
| UPC/Barcode | 8906119746261 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 8.5 H x 10 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front with snap closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Oberon
Login to see prices| SKU | SB-3152 |
| UPC/Barcode | 8906119746407 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 10 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pocket, 1 zip pocket at front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...