Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Tan/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3437 |
| UPC/Barcode | 8906119747275 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 11.75 H x 13 W x 3.75 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with magnetic closure, 1 Zip pocket in front, 1 slip pocket and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Tatum
Login to see prices| SKU | SB-2481 |
| UPC/Barcode | 8906119743932 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 16 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Thorn
Login to see prices| SKU | SB-2499 |
| UPC/Barcode | 8906119744113 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 7.75 H x 9.25 W |
| Utility (Outside) | Easy to carry leather wrist strap. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Traipse
Login to see prices| SKU | SB-2421 |
| UPC/Barcode | 8906119743345 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 13 H x 13 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | Flap with hook closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ AdJ. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Trout
Login to see prices| SKU | SB-3031 |
| UPC/Barcode | 8906119745233 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 11.5 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Tuscan
Login to see prices| SKU | SB-3004 |
| UPC/Barcode | 8906119744960 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 11 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magentic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Vendywow/Black
Login to see prices| SKU | SB-2056-B |
| UPC/Barcode | 8906119747664 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 13 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | Leather handles with rope |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Vendywow/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2056-A |
| UPC/Barcode | 8906119747657 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 13 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | Leather handles with rope |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Vendywow/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2056-C |
| UPC/Barcode | 8906119747671 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 13 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | Leather handles with rope |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Elprine I/Black
Login to see prices| SKU | SB-2064-B |
| UPC/Barcode | 8906119747985 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10.5 H x 10.5 W |
| Utility (Outside) | Flap with magetic closure & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Elprine I/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2064-A |
| UPC/Barcode | 8906119747978 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10.5 H x 10.5 W |
| Utility (Outside) | Flap with magetic closure & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Elprine Leather And Hair On Bag
Login to see prices| SKU | SB-2064 |
| Material | Leather and Hair On Leather |
| Size (in inches) | 10.5 H x 10.5 W |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 52″ Adjustable Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Pozitive/Black
Login to see prices| SKU | SB-2065-B |
| UPC/Barcode | 8906119748029 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 10 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | Flap with magetic closure & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Pozitive/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2065-A |
| UPC/Barcode | 8906119748012 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 10 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | Flap with magetic closure & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Wildberry
Login to see prices| SKU | SB-3021 |
| UPC/Barcode | 8906119745134 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pocket with buckle closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...