Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Cola Tote Bag
Login to see prices| SKU | SB-2507 |
| UPC/Barcode | 8906119744205 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 14 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Cola Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2518 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 8.5 H x 10 W x 2.50 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 48 ” Adj. Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Cola S&C Body
Login to see prices| SKU | SB-2518 |
| UPC/Barcode | 8906119744311 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 8.5 H x 10 W x 2.50 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with snap closure in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 48 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Spice
Login to see prices| SKU | SB-3051 |
| UPC/Barcode | 8906119745431 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 9 W x 2 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sterling
Login to see prices| SKU | SB-3075 |
| UPC/Barcode | 8906119745660 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 10 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Key hanger in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sty Gear/Black
Login to see prices| SKU | SB-2050-B |
| UPC/Barcode | 8906119747428 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12.5 W |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with snap closure in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Sty Gear/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2050-A |
| UPC/Barcode | 8906119747411 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12.5 W |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with snap closure in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Sty Gear/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2050-C |
| UPC/Barcode | 8906119747435 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12.5 W |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with snap closure in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Tabitha
Login to see prices| SKU | SB-2479 |
| UPC/Barcode | 8906119743918 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 13(9.5) H x 8.5 W |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Tabrak
Login to see prices| SKU | SB-2493 |
| UPC/Barcode | 8906119744052 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 16.5 H x 11.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front with hairon detailing. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ AdJ. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Taffy
Login to see prices| SKU | SB-3022 |
| UPC/Barcode | 8906119745141 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 7 W x 2 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket, 1 slip pocket with snap closure in front & 1 slip pocket with snap closure at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Tan Gold
Login to see prices| SKU | SB-3429 |
| UPC/Barcode | 8906119747190 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 8 H x 8 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Tan/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3402 |
| UPC/Barcode | 8906119746926 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Tan/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3411 |
| UPC/Barcode | 8906119747015 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 10 H x 10 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Leather fringes & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 1 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Tan/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3420 |
| UPC/Barcode | 8906119747107 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 10.50 H x 22 W x 5.50 D |
| Utility (Outside) | Leather Fringes. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...