Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
SB-4337
Login to see prices| SKU | SB-4337 |
| UPC/Barcode | 8904424103168 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 7 * 11.5 * 5 |
| Utility (Outside) | Metal Zipper Closure. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | 5.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4338
Login to see prices| SKU | SB-4338 |
| UPC/Barcode | 8904424103175 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 8.5 * 5 |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | 8 CC slots, 1 ID slot, 1 coin pocket, 1 Bill pocket,2 open compartments and 1 zip compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4339
Login to see prices| SKU | SB-4339 |
| UPC/Barcode | 8904424103182 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 8 * 16.5 * 8 |
| Utility (Outside) | 1 Shoe compartment, 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | 7″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4340
Login to see prices| SKU | SB-4340 |
| UPC/Barcode | 8904424103199 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 5.5 * 6.5 * 3 |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartments. |
| Utility (Inside) | Utility pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4341
Login to see prices| SKU | SB-4341 |
| UPC/Barcode | 8904424103205 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 4.5 * 8 * 5 |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | 4 Partition utility & 1 Zip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 2″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4342
Login to see prices| SKU | SB-4342 |
| UPC/Barcode | 8904424103212 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 15 * 19 * 8 |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Scarlet
Login to see prices| SKU | SB-3056 |
| UPC/Barcode | 8906119745486 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15.5 H x 15 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sea Shell
Login to see prices| SKU | SB-3077 |
| UPC/Barcode | 8906119745684 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 15.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Front flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sepia
Login to see prices| SKU | SB-3049 |
| UPC/Barcode | 8906119745417 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 14 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Seraphina
Login to see prices| SKU | SB-2480 |
| UPC/Barcode | 8906119743925 |
| Material | Rug, Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 10 W x D |
| Utility (Outside) | Easy to carry leather wrist strap. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Serene Tone/Black
Login to see prices| SKU | SB-2059-B |
| UPC/Barcode | 8906119747787 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 12.5 H x 11 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pockets in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Serene Tone/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2059-A |
| UPC/Barcode | 8906119747770 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 12.5 H x 11 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pockets in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Serene Tone/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2059-C |
| UPC/Barcode | 8906119747794 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 12.5 H x 11 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pockets in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Shadow
Login to see prices| SKU | SB-3030 |
| UPC/Barcode | 8906119745226 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pocket with buckle closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Silver Wrislet
Login to see prices| SKU | SB-2521 |
| UPC/Barcode | 8906119744342 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.75 H x 6 W x 1.75 D |
| Utility (Outside) | Easy to carry wrist strap. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Load more products
Loading...