Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Rose Gold
Login to see prices| SKU | SB-3441 |
| UPC/Barcode | 8906119747312 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 11.75 H x 13 W x 3.75 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with magnetic closure, 1 Zip pocket in front, 1 slip pocket and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Rouge
Login to see prices| SKU | SB-3010 |
| UPC/Barcode | 8906119745028 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15 H x 19 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Roundabout
Login to see prices| SKU | SB-2461 |
| UPC/Barcode | 8906119743734 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 14.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ AdJ. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Ryan/Black
Login to see prices| SKU | SB-2054-B |
| UPC/Barcode | 8906119747589 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 13 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Ryan/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2054-A |
| UPC/Barcode | 8906119747572 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 13 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Ryan/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2054-C |
| UPC/Barcode | 8906119747596 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 13 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Sage
Login to see prices| SKU | SB-3045 |
| UPC/Barcode | 8906119745370 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 10 H x 8 W x 2 D |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magenetic closure in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sakura
Login to see prices| SKU | SB-3083 |
| UPC/Barcode | 8906119745745 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15.5 H x 15 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Salubrious
Login to see prices| SKU | SB-2403 |
| UPC/Barcode | 8906119743161 |
| Material | Rug, Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 16 H x 19 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket on side & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sangria
Login to see prices| SKU | SB-3057 |
| UPC/Barcode | 8906119745493 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pocket with buckle closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sapphire
Login to see prices| SKU | SB-3064 |
| UPC/Barcode | 8906119745554 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15 H x 19 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sardine
Login to see prices| SKU | SB-3035 |
| UPC/Barcode | 8906119745271 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 17.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Dual Concelaed Zipper pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4244
Login to see prices| SKU | SB-4244 |
| UPC/Barcode | 8904424102291 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 8 * 16.5 * 8 |
| Utility (Outside) | 1 Shoe compartment, 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | 7″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4245
Login to see prices| SKU | SB-4245 |
| UPC/Barcode | 8904424102307 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 5.5 * 6.5 * 3 |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartments. |
| Utility (Inside) | Utility pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4246
Login to see prices| SKU | SB-4246 |
| UPC/Barcode | 8904424102314 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 4.5 * 8 * 5 |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | 4 Partition utility & 1 Zip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 2″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...