Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Multi White
Login to see prices| SKU | SB-3419 |
| UPC/Barcode | 8906119747091 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 10.50 H x 22 W x 5.50 D |
| Utility (Outside) | Leather Fringes. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Multi White
Login to see prices| SKU | SB-3430 |
| UPC/Barcode | 8906119747206 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 8 H x 8 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Multi White
Login to see prices| SKU | SB-3443 |
| UPC/Barcode | 8906119747336 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 11.75 H x 13 W x 3.75 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with magnetic closure, 1 Zip pocket in front, 1 slip pocket and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mystic/Black
Login to see prices| SKU | SB-2049-B |
| UPC/Barcode | 8906119747381 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mystic/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2049-A |
| UPC/Barcode | 8906119747374 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mystic/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2049-C |
| UPC/Barcode | 8906119747398 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Onism
Login to see prices| SKU | SB-2489 |
| UPC/Barcode | 8906119744014 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Orchid
Login to see prices| SKU | SB-2423 |
| UPC/Barcode | 8906119743369 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 8 H x 10 W x D |
| Utility (Outside) | Easy to carry leather wrist strap. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Orville
Login to see prices| SKU | SB-3086 |
| UPC/Barcode | 8906119745776 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 15.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Front flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Paisley
Login to see prices| SKU | SB-2492 |
| UPC/Barcode | 8906119744045 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 8.5 H x 10 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Pandora
Login to see prices| SKU | SB-2488 |
| UPC/Barcode | 8906119744007 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 8 H x 10 W x D |
| Utility (Outside) | Easy to carry leather wrist strap. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Pearl
Login to see prices| SKU | SB-3034 |
| UPC/Barcode | 8906119745264 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 16 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket with snap closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Periwinkle
Login to see prices| SKU | SB-2419 |
| UPC/Barcode | 8906119743321 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 8.5 H x 10 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Persian
Login to see prices| SKU | SB-3060 |
| UPC/Barcode | 8906119745516 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 9 W x 2 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Pine
Login to see prices| SKU | SB-3042 |
| UPC/Barcode | 8906119745349 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 9 W x 2 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...