Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Sty Gear/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2050-A |
| UPC/Barcode | 8906119747411 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12.5 W |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with snap closure in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mystic/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2049-C |
| UPC/Barcode | 8906119747398 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mystic/Black
Login to see prices| SKU | SB-2049-B |
| UPC/Barcode | 8906119747381 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mystic/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2049-A |
| UPC/Barcode | 8906119747374 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
SB-4342
Login to see prices| SKU | SB-4342 |
| UPC/Barcode | 8904424103212 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 15 * 19 * 8 |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4341
Login to see prices| SKU | SB-4341 |
| UPC/Barcode | 8904424103205 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 4.5 * 8 * 5 |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | 4 Partition utility & 1 Zip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 2″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4340
Login to see prices| SKU | SB-4340 |
| UPC/Barcode | 8904424103199 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 5.5 * 6.5 * 3 |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartments. |
| Utility (Inside) | Utility pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4339
Login to see prices| SKU | SB-4339 |
| UPC/Barcode | 8904424103182 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 8 * 16.5 * 8 |
| Utility (Outside) | 1 Shoe compartment, 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | 7″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4338
Login to see prices| SKU | SB-4338 |
| UPC/Barcode | 8904424103175 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 8.5 * 5 |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | 8 CC slots, 1 ID slot, 1 coin pocket, 1 Bill pocket,2 open compartments and 1 zip compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4337
Login to see prices| SKU | SB-4337 |
| UPC/Barcode | 8904424103168 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 7 * 11.5 * 5 |
| Utility (Outside) | Metal Zipper Closure. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | 5.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4336
Login to see prices| SKU | SB-4336 |
| UPC/Barcode | 8904424103151 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 10 * 15 * 2 |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered main compartment for laptop/ipad. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 4″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4335
Login to see prices| SKU | SB-4335 |
| UPC/Barcode | 8904424103144 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 10.5 * 12 * 2.25 |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket 1 2 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 11″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4334
Login to see prices| SKU | SB-4334 |
| UPC/Barcode | 8904424103137 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 12 * 15.5 * 2 |
| Utility (Outside) | 1 Zip ocket in front, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 2 pen/pencil holders ,2 slip pockets & 1 zip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | 4″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4333
Login to see prices| SKU | SB-4333 |
| UPC/Barcode | 8904424103120 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 14.5 * 13 * 4 |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magenetic closure in front & 1 slip pocket at back. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4332
Login to see prices| SKU | SB-4332 |
| UPC/Barcode | 8904424103113 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 10.5 * 7.5 * 2.5 |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with magnetic closure in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered main compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...