Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Mayliss/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2067-C |
| UPC/Barcode | 8906119748111 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5 H x 12.5 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pockets in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Medallion
Login to see prices| SKU | SB-3048 |
| UPC/Barcode | 8906119745400 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 10 H x 15 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Meraki
Login to see prices| SKU | SB-2476 |
| UPC/Barcode | 8906119743888 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 12.5 H x 14.5 W x4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ AdJ. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Millennium
Login to see prices| SKU | SB-2497 |
| UPC/Barcode | 8906119744090 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 13.5 H x 19 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket on side & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mink
Login to see prices| SKU | SB-3033 |
| UPC/Barcode | 8906119745257 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 9 W x 2 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mint
Login to see prices| SKU | SB-3044 |
| UPC/Barcode | 8906119745363 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 17.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Dual Concelaed Zipper pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mirth
Login to see prices| SKU | SB-3079 |
| UPC/Barcode | 8906119745707 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 16 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket with snap closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Misty
Login to see prices| SKU | SB-3019 |
| UPC/Barcode | 8906119745110 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15 H x 19 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Motley
Login to see prices| SKU | SB-3025 |
| UPC/Barcode | 8906119745172 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 16 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket with snap closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mozzoline/Black
Login to see prices| SKU | SB-2061-B |
| UPC/Barcode | 8906119747862 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with flap, 1 Key hanger & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mozzoline/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2061-A |
| UPC/Barcode | 8906119747855 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with flap, 1 Key hanger & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mozzoline/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2061-C |
| UPC/Barcode | 8906119747879 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 12 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with flap, 1 Key hanger & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mulberry
Login to see prices| SKU | SB-2418 |
| UPC/Barcode | 8906119743314 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 17 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Multi White
Login to see prices| SKU | SB-3407 |
| UPC/Barcode | 8906119746971 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Multi White
Login to see prices| SKU | SB-3413 |
| UPC/Barcode | 8906119747039 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 10 H x 10 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Leather fringes & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 1 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...