Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Legacie
Login to see prices| SKU | SB-2459 |
| UPC/Barcode | 8906119743710 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 13 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | Flap with push clip closure & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Leopard Print
Login to see prices| SKU | SB-3409 |
| UPC/Barcode | 8906119746995 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Leopard Print
Login to see prices| SKU | SB-3418 |
| UPC/Barcode | 8906119747084 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 10 H x 10 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Leather fringes & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 1 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Leopard Print
Login to see prices| SKU | SB-3427 |
| UPC/Barcode | 8906119747176 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 10.50 H x 22 W x 5.50 D |
| Utility (Outside) | Leather Fringes. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Leopard Print
Login to see prices| SKU | SB-3436 |
| UPC/Barcode | 8906119747268 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 8 H x 8 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Leopard Print
Login to see prices| SKU | SB-3445 |
| UPC/Barcode | 8906119747350 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 11.75 H x 13 W x 3.75 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with magnetic closure, 1 Zip pocket in front, 1 slip pocket and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Leopard Wrislet
Login to see prices| SKU | SB-2520 |
| UPC/Barcode | 8906119744335 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.75 H x 6 W x 1.75 D |
| Utility (Outside) | Easy to carry wrist strap. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Lilac
Login to see prices| SKU | SB-3085 |
| UPC/Barcode | 8906119745769 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 7 W x 2 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket, 1 slip pocket with snap closure in front & 1 slip pocket with snap closure at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Python Tote Bag
Login to see prices| SKU | SB-2508 |
| UPC/Barcode | 8906119744212 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Python Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2517 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 8.5 H x 10 W x 2.50 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 48 ” Adj. Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Maize
Login to see prices| SKU | SB-3089 |
| UPC/Barcode | 8906119745806 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 17.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Dual Concelaed Zipper pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mangolia
Login to see prices| SKU | SB-3073 |
| UPC/Barcode | 8906119745646 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15 H x 19 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Maya
Login to see prices| SKU | SB-3069 |
| UPC/Barcode | 8906119745608 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 9 W x 2 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Mayliss/Black
Login to see prices| SKU | SB-2067-B |
| UPC/Barcode | 8906119748104 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5 H x 12.5 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pockets in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Mayliss/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2067-A |
| UPC/Barcode | 8906119748098 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5 H x 12.5 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pockets in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Load more products
Loading...