Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Imperial
Login to see prices| SKU | SB-3061 |
| UPC/Barcode | 8906119745523 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 16 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket with snap closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Indiberry
Login to see prices| SKU | SB-2430 |
| UPC/Barcode | 8906119743437 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 13.5 H x 12 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket on side & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Iris
Login to see prices| SKU | SB-3015 |
| UPC/Barcode | 8906119745073 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 9 W x 2 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Ivory
Login to see prices| SKU | SB-3074 |
| UPC/Barcode | 8906119745653 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15.5 H x 15 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Jade
Login to see prices| SKU | SB-3039 |
| UPC/Barcode | 8906119745318 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pocket with buckle closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Jazzy
Login to see prices| SKU | SB-3027 |
| UPC/Barcode | 8906119745196 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 10 H x 8 W x 2 D |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magenetic closure in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Joan
Login to see prices| SKU | SB-3008 |
| UPC/Barcode | 8906119745004 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 17.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Dual Concelaed Zipper pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Jovial
Login to see prices| SKU | SB-2444 |
| UPC/Barcode | 8906119743574 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 15 H x 18 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket on side & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Juniper
Login to see prices| SKU | SB-2463 |
| UPC/Barcode | 8906119743758 |
| Material | Rug, Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 16 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Kara
Login to see prices| SKU | SB-2445 |
| UPC/Barcode | 8906119743581 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 8 H x 9.5 W |
| Utility (Outside) | Easy to carry leather wrist strap. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Kelly
Login to see prices| SKU | SB-3040 |
| UPC/Barcode | 8906119745325 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 11 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magentic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Laguna
Login to see prices| SKU | SB-3047 |
| UPC/Barcode | 8906119745394 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15.5 H x 15 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Laurel
Login to see prices| SKU | SB-3043 |
| UPC/Barcode | 8906119745356 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 16 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket with snap closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Lavender
Login to see prices| SKU | SB-2420 |
| UPC/Barcode | 8906119743338 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 15.5 H x 19 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket on side & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Lavender
Login to see prices| SKU | SB-3011 |
| UPC/Barcode | 8906119745035 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15.5 H x 15 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...