Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Fossil
Login to see prices| SKU | SB-3029 |
| UPC/Barcode | 8906119745219 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15.5 H x 15 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Goodwave/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2055-A |
| UPC/Barcode | 8906119747619 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Frost
Login to see prices| SKU | SB-3081 |
| UPC/Barcode | 8906119745721 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 10 H x 8 W x 2 D |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magenetic closure in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Furlough
Login to see prices| SKU | SB-2446 |
| UPC/Barcode | 8906119743598 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 16.5 H x 11.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front with hairon detailing. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ AdJ. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Gala
Login to see prices| SKU | SB-2458 |
| UPC/Barcode | 8906119743703 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 13 H x 13 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ AdJ. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Garnet
Login to see prices| SKU | SB-3016 |
| UPC/Barcode | 8906119745080 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 16 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket with snap closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Leopard Tote Bag
Login to see prices| SKU | SB-2510 |
| UPC/Barcode | 8906119744236 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 13 H x 15 W x 4.25 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Goodwave/Black
Login to see prices| SKU | SB-2055-B |
| UPC/Barcode | 8906119747626 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Leopard Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2511 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5 H x 9.5 W x 2.25 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 48 ” Adj. Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Goodwave/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2055-C |
| UPC/Barcode | 8906119747633 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Harlequin
Login to see prices| SKU | SB-3020 |
| UPC/Barcode | 8906119745127 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15.5 H x 15 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Haven
Login to see prices| SKU | SB-2448 |
| UPC/Barcode | 8906119743611 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 16 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Hazel
Login to see prices| SKU | SB-3006 |
| UPC/Barcode | 8906119744984 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 9 W x 2 D |
| Utility (Outside) | Zippered main compartment. |
| Utility (Inside) | N/A |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Helio
Login to see prices| SKU | SB-3066 |
| UPC/Barcode | 8906119745578 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 2 slip pocket with buckle closure in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Heliotrope
Login to see prices| SKU | SB-2422 |
| UPC/Barcode | 8906119743352 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 12.5 W x 5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...