Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Leopard Print
Login to see prices| SKU | SB-3409 |
| UPC/Barcode | 8906119746995 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Polka Dot
Login to see prices| SKU | SB-3408 |
| UPC/Barcode | 8906119746988 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Multi White
Login to see prices| SKU | SB-3407 |
| UPC/Barcode | 8906119746971 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Black Gold
Login to see prices| SKU | SB-3406 |
| UPC/Barcode | 8906119746964 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Rose Gold
Login to see prices| SKU | SB-3405 |
| UPC/Barcode | 8906119746957 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Black/Silver
Login to see prices| SKU | SB-3404 |
| UPC/Barcode | 8906119746940 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Cola/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3403 |
| UPC/Barcode | 8906119746933 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Tan/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3402 |
| UPC/Barcode | 8906119746926 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Deer Print
Login to see prices| SKU | SB-3401 |
| UPC/Barcode | 8906119746919 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 12.25 H x 17.50 W x 4.50 D |
| Utility (Outside) | Genuine cowhide with acid wash/print. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Forelsket/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2301-C |
| UPC/Barcode | 8906119748197 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10.5 H x 9.75 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Flap with magnetic closure & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Forelsket/Black
Login to see prices| SKU | SB-2301-B |
| UPC/Barcode | 8906119748180 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10.5 H x 9.75 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Flap with magnetic closure & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Forelsket/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2301-A |
| UPC/Barcode | 8906119748173 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10.5 H x 9.75 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Flap with magnetic closure & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Bliss/WT Brown
Login to see prices| SKU | SB-2068-C |
| UPC/Barcode | 8906119748159 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 13 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with snap closure in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Bliss/Black
Login to see prices| SKU | SB-2068-B |
| UPC/Barcode | 8906119748142 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 13 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with snap closure in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Bliss/Wax Toronto
Login to see prices| SKU | SB-2068-A |
| UPC/Barcode | 8906119748135 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 13 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with snap closure in front & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Metal Fittings |
| Shoulder Strap | 52″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Load more products
Loading...