Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Cedar
Login to see prices| SKU | SB-3157 |
| UPC/Barcode | 8906119746452 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 13.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 66″ Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Cerise
Login to see prices| SKU | SB-3026 |
| UPC/Barcode | 8906119745189 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 17.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Dual Concelaed Zipper pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Charcoal
Login to see prices| SKU | SB-3028 |
| UPC/Barcode | 8906119745202 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 15 H x 19 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Clementine
Login to see prices| SKU | SB-2465 |
| UPC/Barcode | 8906119743772 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 13 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Coconut
Login to see prices| SKU | SB-3076 |
| UPC/Barcode | 8906119745677 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 11.5 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Cola Gold
Login to see prices| SKU | SB-3428 |
| UPC/Barcode | 8906119747183 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 8 H x 8 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Cola/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3412 |
| UPC/Barcode | 8906119747022 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 10 H x 10 W x 3 D |
| Utility (Outside) | Leather fringes & 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 1 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Cola/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3421 |
| UPC/Barcode | 8906119747114 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 10.50 H x 22 W x 5.50 D |
| Utility (Outside) | Leather Fringes. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 8″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Cola/Gold
Login to see prices| SKU | SB-3439 |
| UPC/Barcode | 8906119747299 |
| Material | Leather and Hair on |
| Size (in inches) | 11.75 H x 13 W x 3.75 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket with magnetic closure, 1 Zip pocket in front, 1 slip pocket and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 Zip pocket and 2 slip pocket with leather detailing. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Colbie
Login to see prices| SKU | SB-2455 |
| UPC/Barcode | 8906119743673 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 8 H x 9.5 W x 2.5 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Rose Gold Wrislet
Login to see prices| SKU | SB-2525 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.75 H x 6 W x 1.75 D |
| Handle (in inches) | 6.5″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Black Wrislet
Login to see prices| SKU | SB-2523 |
| UPC/Barcode | 8906119744366 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9.75 H x 6 W x 1.75 D |
| Utility (Outside) | Easy to carry wrist strap. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Coral
Login to see prices| SKU | SB-3014 |
| UPC/Barcode | 8906119745066 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 15.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Front flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Deer Tote Bag
Login to see prices| SKU | SB-2509 |
| UPC/Barcode | 8906119744229 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Cosmic Latte
Login to see prices| SKU | SB-3005 |
| UPC/Barcode | 8906119744977 |
| Material | Rug, Canvas , Leather |
| Size (in inches) | 12.5 H x 8.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 3 Slip Pockets |
| Utility (Inside) | 1 Zip Pocket & 1 Slip pocket |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...