Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Serene Spiral
Login to see prices| SKU | SB-7122 |
| UPC/Barcode | 8906119749415 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Serengeti Secrets
Login to see prices| SKU | SB-7103 |
| UPC/Barcode | 8906119749224 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Serpentine Style
Login to see prices| SKU | SB-7131 |
| UPC/Barcode | 8906119749507 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Shamrock
Login to see prices| SKU | SB-3126 |
| UPC/Barcode | 8906119746155 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Silver Shadow
Login to see prices| SKU | SB-7124 |
| UPC/Barcode | 8906119749439 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Sirius
Login to see prices| SKU | SB-3139 |
| UPC/Barcode | 8906119746278 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 8.5 H x 10 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front with snap closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Souffle
Login to see prices| SKU | SB-3128 |
| UPC/Barcode | 8906119746179 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 16 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Southwest Drifter
Login to see prices| SKU | SB-7094 |
| UPC/Barcode | 8906119749132 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Spot-on Style
Login to see prices| SKU | SB-7077 |
| UPC/Barcode | 8906119748968 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Spotted Majesty
Login to see prices| SKU | SB-7078 |
| UPC/Barcode | 8906119748975 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Spotted Splendor
Login to see prices| SKU | SB-7050 |
| UPC/Barcode | 8906119748692 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10″ W x 11″ H x 2″ D |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Stardust
Login to see prices| SKU | SB-3106 |
| UPC/Barcode | 8906119745967 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 10 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Stella II
Login to see prices| SKU | SB-3124 |
| UPC/Barcode | 8906119746131 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 11 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Striped Elegance
Login to see prices| SKU | SB-7075 |
| UPC/Barcode | 8906119748944 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Sunglow
Login to see prices| SKU | SB-3127 |
| UPC/Barcode | 8906119746162 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...