Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (29)
- Wrislets (41)
SB-8047
Login to see prices| SKU | SB-8047 |
| UPC/Barcode | 8906119748661 |
| Material | Upcycled Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6″ W x 8.5″ H |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front with magnetic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered Main Compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-8039
Login to see prices| SKU | SB-8039 |
| UPC/Barcode | 8906119748586 |
| Material | Upcycled Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6″ W x 8.5″ H |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front with magnetic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered Main Compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Magnetic Closure |
SB-8031
Login to see prices| SKU | SB-8031 |
| UPC/Barcode | 8906119748500 |
| Material | Upcycled Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6″ W x 8.5″ H |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front with magnetic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered Main Compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Magnetic Closure |
SB-8023
Login to see prices| SKU | SB-8023 |
| UPC/Barcode | 8906119748425 |
| Material | Upcycled Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6″ W x 8.5″ H |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front with magnetic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered Main Compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Magnetic Closure |
SB-8015
Login to see prices| SKU | SB-8015 |
| UPC/Barcode | 8906119748340 |
| Material | Upcycled Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6″ W x 8.5″ H |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front with magnetic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered Main Compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-8007
Login to see prices| SKU | SB-8007 |
| UPC/Barcode | 8906119748265 |
| Material | Upcycled Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6″ W x 8.5″ H |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front with magnetic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered Main Compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Shoe
Login to see prices| SKU | SB-2252 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 7.5 W x 4 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Shoe
Login to see prices| SKU | SB-2251 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 7.5 W x 4 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Shoe
Login to see prices| SKU | SB-2249 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 7.5 W x 4 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Pana po’o Travel Folio
Login to see prices| SKU | SB-2297 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 10 H x 13 W |
| Handle (in inches) | 7″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
| Add. Info | Certified Protective Layer and Multiple Pockets Inside |
Phosphenes Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2260 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 10.5 H x 9 W x 2 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 52″ Adjustable Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Nature Jerby Leather And Hair On Bag
Login to see prices| SKU | SB-2081 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 5.5 H x 9 W x 1.5 D |
| Handle (in inches) | 6″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Brass Zipper |
SB-4131
Login to see prices| SKU | SB-4131 |
| UPC/Barcode | 8904424101188 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 5.5 * 6.5 * 3 |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartments. |
| Utility (Inside) | Utility pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4055
Login to see prices| SKU | SB-4055 |
| UPC/Barcode | 8904424100532 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 5.5 * 6.5 * 3 |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartments. |
| Utility (Inside) | Utility pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4036
Login to see prices| SKU | SB-4036 |
| UPC/Barcode | 8904424100358 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 5.5 * 6.5 * 3 |
| Utility (Outside) | Dual zippered compartments. |
| Utility (Inside) | Utility pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...