Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (29)
- Wrislets (41)
Trunk
Login to see prices| SKU | SB-3209 |
| UPC/Barcode | 8906119746568 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 12 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Rooted
Login to see prices| SKU | SB-3208 |
| UPC/Barcode | 8906119746551 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Flora
Login to see prices| SKU | SB-3206 |
| UPC/Barcode | 8906119746537 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 9 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Elementary
Login to see prices| SKU | SB-3205 |
| UPC/Barcode | 8906119746520 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 12.5 H x 10 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Gramatas
Login to see prices| SKU | SB-3204 |
| UPC/Barcode | 8906119746513 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 13.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Earthy
Login to see prices| SKU | SB-3203 |
| UPC/Barcode | 8906119746506 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 12 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Terra
Login to see prices| SKU | SB-3202 |
| UPC/Barcode | 8906119746490 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Beelieve
Login to see prices| SKU | SB-2305 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 9.5 H x 8 W |
| Handle (in inches) | 6″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Triangular Fusion Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2186 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 9 W x 2 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 52″ Adjustable Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Dimensional Pouch
Login to see prices| SKU | SB-2178 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 10 W x 2 D |
| Handle (in inches) | 6″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Zealous Pouch
Login to see prices| SKU | SB-2177 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 7.5 H x 9.5 W |
| Handle (in inches) | 6″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Oasis Pouch
Login to see prices| SKU | SB-2174 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 7.5 H x 9.5 W |
| Handle (in inches) | 6″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Floral Pouch
Login to see prices| SKU | SB-2171 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 6.5 H x 10 W x 2 D |
| Handle (in inches) | 6″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Golden Tree Pouch
Login to see prices| SKU | SB-2170 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 8 H x 10.5 W |
| Handle (in inches) | 6″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Foil Bloom Pouch
Login to see prices| SKU | SB-2169 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 8 H x 9.5 W |
| Handle (in inches) | 6″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Load more products
Loading...