Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Rustic Treasures
Login to see prices| SKU | SB-7123 |
| UPC/Barcode | 8906119749422 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Safari Chic
Login to see prices| SKU | SB-7074 |
| UPC/Barcode | 8906119748937 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Salvage
Login to see prices| SKU | SB-3201 |
| UPC/Barcode | 8906119746483 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 18 W x 8 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sama
Login to see prices| SKU | SB-3218 |
| UPC/Barcode | 8906119746650 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 9 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sand Dazzle
Login to see prices| SKU | SB-7116 |
| UPC/Barcode | 8906119749354 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Sandy Chic
Login to see prices| SKU | SB-7080 |
| UPC/Barcode | 8906119748999 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Sandy Dunes
Login to see prices| SKU | SB-7085 |
| UPC/Barcode | 8906119749040 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Sandy Haze
Login to see prices| SKU | SB-7143 |
| UPC/Barcode | 8906119749620 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Sandy Shore
Login to see prices| SKU | SB-7145 |
| UPC/Barcode | 8906119749644 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Sapphire Sky
Login to see prices| SKU | SB-7081 |
| UPC/Barcode | 8906119749002 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Saros
Login to see prices| SKU | SB-3149 |
| UPC/Barcode | 8906119746377 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 10.5 H x 9 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Savanna Chic
Login to see prices| SKU | SB-7106 |
| UPC/Barcode | 8906119749255 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Savanna Stripes
Login to see prices| SKU | SB-7133 |
| UPC/Barcode | 8906119749521 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
SB-4001
Login to see prices| SKU | SB-4001 |
| UPC/Barcode | 8904424100006 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6.5 * 10 |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket infront. |
| Utility (Inside) | Zippered main compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4002
Login to see prices| SKU | SB-4002 |
| UPC/Barcode | 8904424100013 |
| Material | Rug, Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 11 * 9.5 * 3 |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magnetic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Load more products
Loading...