Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (29)
- Wrislets (41)
Cadence Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2471 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon and Leather |
| Size (in inches) | 8.5 H x 10 W x 3 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 52″ Adjustable Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
SB-8006
Login to see prices| SKU | SB-8006 |
| UPC/Barcode | 8906119748258 |
| Material | Upcycled Canvas, Leather & Hairon |
| Size (in inches) | 11″ W x 8.5″ H |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-5006
Login to see prices| SKU | SB-5006 |
| UPC/Barcode | 8904424103588 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6.5*7.5*2.5 |
| Utility (Outside) | Main compartment with Zip closure |
| Utility (Inside) | 1 Zip utility pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 5.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-5005
Login to see prices| SKU | SB-5005 |
| UPC/Barcode | 8904424103571 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6.5*7.5*2.5 |
| Utility (Outside) | Main compartment with Zip closure |
| Utility (Inside) | 1 Zip utility pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 5.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-5004
Login to see prices| SKU | SB-5004 |
| UPC/Barcode | 8904424103564 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6.5*7.5*2.5 |
| Utility (Outside) | Main compartment with Zip closure |
| Utility (Inside) | 1 Zip utility pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 5.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-5003
Login to see prices| SKU | SB-5003 |
| UPC/Barcode | 8904424103557 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6.5*7.5*2.5 |
| Utility (Outside) | Main compartment with Zip closure |
| Utility (Inside) | 1 Zip utility pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 5.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-5002
Login to see prices| SKU | SB-5002 |
| UPC/Barcode | 8904424103540 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6.5*7.5*2.5 |
| Utility (Outside) | Main compartment with Zip closure |
| Utility (Inside) | 1 Zip utility pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 5.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-5001
Login to see prices| SKU | SB-5001 |
| UPC/Barcode | 8904424103533 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 6.5*7.5*2.5 |
| Utility (Outside) | Main compartment with Zip closure |
| Utility (Inside) | 1 Zip utility pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 5.5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Constellation 2
Login to see prices| SKU | SB-2345 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 5.5 H x 10 W x 5 D |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Specfications | Utility compartment with Zipper Closure, |
| Closure | YKK Zipper Closure |
Constellation 1
Login to see prices| SKU | SB-2344 |
| Material | Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 5.5 H x 10 W x 5 D |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Specfications | Utility compartment with Zipper Closure, |
| Closure | YKK Zipper Closure |
Serge De Nimes Tote Bag
Login to see prices| SKU | SB-2272 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 15 H x 16 W x 4 D |
| Handle (in inches) | 10″ Drop |
| Shoulder (in inches) | N/A |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Supine Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2223 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 9.5 W |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 52″ Adjustable Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Cacophony Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2217 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 8.5 W x 2 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 52″ Adjustable Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Amicable Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2208 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 13 H x 9 W |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 52″ Adjustable Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Brass Zipper |
Emblem Small & Cross Body
Login to see prices| SKU | SB-2196 |
| Material | Canvas and Leather |
| Size (in inches) | 7 H x 10 W x 6 D |
| Handle (in inches) | N/A |
| Shoulder (in inches) | 52″ Adjustable Strap |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Closure | YKK Zipper |
Load more products
Loading...