Shop
Filter by Style
- Backpack (6)
- Backpacks (56)
- Concealed Carry (9)
- Duffle Bags (21)
- Fanny Packs (27)
- Functional Tote (18)
- Handbag (36)
- Hobo Bag (47)
- Laptop Bags (18)
- Laptop Sleeves (18)
- Messenger Bags (23)
- Mini Duffle (9)
- Office Bag (18)
- Shaving Kit (3)
- Shoulder Bag (61)
- Shoulder Bags (304)
- Small & Cross (29)
- Small & Cross Body (311)
- Tote Bag (29)
- Tote Bags (86)
- Totepacks (10)
- Travel Sling (24)
- Utility Bags (24)
- Wallet (2)
- Wallet Sling (29)
- Wallets (33)
- Weekender Bags (42)
- Wrislet (28)
- Wrislets (41)
Orion
Login to see prices| SKU | SB-3113 |
| UPC/Barcode | 8906119746032 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 8 H x 11 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure, 1 zip pocket at front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Penelope
Login to see prices| SKU | SB-3129 |
| UPC/Barcode | 8906119746186 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 16 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Polaris
Login to see prices| SKU | SB-3123 |
| UPC/Barcode | 8906119746124 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 11.5 H x 11 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket in front and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Polka Daze
Login to see prices| SKU | SB-7127 |
| UPC/Barcode | 8906119749460 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Raven’s Charm
Login to see prices| SKU | SB-7130 |
| UPC/Barcode | 8906119749491 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7″ W x 5″ H |
| Utility (Outside) | Designer Front with Metal zippered compartment. |
| Utility (Inside) | Zippered compartment |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Regal Auburn
Login to see prices| SKU | SB-7062 |
| UPC/Barcode | 8906119748814 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Reptilian Radiance
Login to see prices| SKU | SB-7102 |
| UPC/Barcode | 8906119749217 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Rigel
Login to see prices| SKU | SB-3110 |
| UPC/Barcode | 8906119746001 |
| Material | Canvas & Leather |
| Size (in inches) | 11 H x 8.5 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 slip pocket under flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket and 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Ripple
Login to see prices| SKU | SB-3212 |
| UPC/Barcode | 8906119746599 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 9 W x 3 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52″ AdJ. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Rooted
Login to see prices| SKU | SB-3208 |
| UPC/Barcode | 8906119746551 |
| Material | Recycled Fabric & Leather |
| Size (in inches) | 14 H x 14 W x 4 D |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Rosy Radiance
Login to see prices| SKU | SB-7067 |
| UPC/Barcode | 8906119748869 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Rustic Chic
Login to see prices| SKU | SB-7055 |
| UPC/Barcode | 8906119748746 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10″ W x 11″ H x 2″ D |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Rustic Journey
Login to see prices| SKU | SB-7036 |
| UPC/Barcode | 8906119748555 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 10″ W x 11″ H x 2″ D |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Rustic Radiance
Login to see prices| SKU | SB-7086 |
| UPC/Barcode | 8906119749057 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 9″ W x 7″ H |
| Utility (Outside) | Back Zippered compartment , Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with metal zipper |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Rustic Retreat
Login to see prices| SKU | SB-7109 |
| UPC/Barcode | 8906119749286 |
| Material | Leather and Hairon Leather |
| Size (in inches) | 7.5″ W x 5.5″ H x 1.5″ D |
| Utility (Outside) | Phone Pocketm Suede Leather Fringes with Designer front. |
| Utility (Inside) | CC slot, ID Slot, Slip pocket, Zippered compartment. |
| Fittings | Brass and Zinc Hardware |
| Shoulder Strap | 54″ Adj. Strap |
| Handle | 6″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Dark Brown Twill Lining |
| Closure | YKK Metal Zipper |
Load more products
Loading...