Rug, Canvas, Hairon & Leather
Filter by Style
- Backpacks (9)
- Concealed Carry (9)
- Fanny Packs (9)
- Functional Tote (3)
- Handbag (2)
- Office Bag (3)
- Shoulder Bags (9)
- Small & Cross Body (6)
- Weekender Bags (8)
Sardine
Login to see prices| SKU | SB-3035 |
| UPC/Barcode | 8906119745271 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 17.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Dual Concelaed Zipper pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4247
Login to see prices| SKU | SB-4247 |
| UPC/Barcode | 8904424102321 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 15 * 19 * 8 |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4268
Login to see prices| SKU | SB-4268 |
| UPC/Barcode | 8904424103366 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 11 * 9.5 * 3 |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magnetic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4269
Login to see prices| SKU | SB-4269 |
| UPC/Barcode | 8904424103373 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 8 * 9 * 3 |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket on flap, 1 slip pocket under flap with magentic closure & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Zippered main compartment. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4270
Login to see prices| SKU | SB-4270 |
| UPC/Barcode | 8904424103380 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 9 * 8.5 * 2 |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magnetic closure & 1 zip pocket in front. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 1 slip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4271
Login to see prices| SKU | SB-4271 |
| UPC/Barcode | 8904424103397 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 10 * 11 * 5 |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magenetic closure in front & 1 slip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | 5″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4273
Login to see prices| SKU | SB-4273 |
| UPC/Barcode | 8904424103403 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 10.5 * 12.5 * 4 |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magenetic closure in front & 1 slip pocket at back. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 2 slip pockets & 1 zip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 54″ Inch Adj. Strap |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4276
Login to see prices| SKU | SB-4276 |
| UPC/Barcode | 8904424103410 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 14.5 * 13 * 4 |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magenetic closure in front & 1 slip pocket at back. |
| Utility (Inside) | 1 Laptop compartment, 1 partition with zip, 2 slip pockets & 1 zip pocket. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 9″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
SB-4285
Login to see prices| SKU | SB-4285 |
| UPC/Barcode | 8904424102642 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 15 * 19 * 8 |
| Utility (Outside) | 1 Zip pocket, 1 slip pocket on sides, 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Sea Shell
Login to see prices| SKU | SB-3077 |
| UPC/Barcode | 8906119745684 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 15.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Front flap with magnetic closure and 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 33″ Adj. Straps |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Trout
Login to see prices| SKU | SB-3031 |
| UPC/Barcode | 8906119745233 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 9 H x 11.5 W x 3.5 D |
| Utility (Outside) | 1 zip pocket in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | 52 ” Adj. Strap |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Yale
Login to see prices| SKU | SB-3072 |
| UPC/Barcode | 8906119745639 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 10 H x 8 W x 2 D |
| Utility (Outside) | 1 Slip pocket with magenetic closure in front & 1 zip pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with zipper. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | |
| Handle | N/A |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |
Zest
Login to see prices| SKU | SB-3080 |
| UPC/Barcode | 8906119745714 |
| Material | Rug, Canvas, Hairon & Leather |
| Size (in inches) | 12 H x 17.5 W x 4 D |
| Utility (Outside) | Dual Concelaed Zipper pocket at back. |
| Utility (Inside) | Main compartment with 1 zip pocket & 2 slip pockets. |
| Fittings | Antique Finish Premium Hardwares |
| Shoulder Strap | N/A |
| Handle | 10″ Drop |
| Lining | Poly Cotton Step Logo Printed |
| Closure | Genuine YKK Zipper |